Вчительський Журнал он-лайн

 
Трудове навчання

Овочі в харчуванні людини. Приготування овочевих салатів

Друк

Великолепетиська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

 

 

 

 

Урок з трудового навчання на тему:

«Овочі в харчуванні людини. Приготування овочевих салатів»

( 6клас)

 

 

 

 

Учитель вищої категорії,

старший вчитель:

Артюх С.В.

 

 

 

 

Тема: овочі в харчуванні людини. Приготування овочевих салатів.

Мета: ознайомити учнів зі значенням овочів в харчуванні людини; навчити готувати овочеві салати; виробляти навички творчого оформлення готових страв; виховувати акуратність, художній смак.

Обладнання: обробні дошки, тертки, ножі, столовий посуд; інструкційні картки;  інтерактивна дошка; мультимедійний проектор; комп’ютер; мультимедійна презентація.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

  1. 1. Організаційна частина:

- перевірка присутності учнів на занятті;

- перевірка готовності до уроку.

2. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів

Учитель. Для того, щоб дізнатися про що буде йти мова сьогодні на уроці вам треба відгадати декілька загадок.

 

Її смажать і печуть, її варять і товчуть.

Овоч цей всі люблять дуже, як же він зоветься, друже? (Картопля)

Помаранчева і гарна у землі сиджу не марно:

Соковита, солоденька вже я стала чималенька.

Собою пригощу дитину хай корисну з’їсть… (Морквину)

Зелений чуб, червоний бік, смачний із нього чавлять сік,

Хазяйки варять з ним борщі, росте в городі на кущі. (Помідор)

Той, хто їсть його, той знає – всіх мікробів він вбиває. (Часник)

 

 

В діжці ми їх засолили, а тоді всю зиму їли.

Солоденькі та хрумкі у пухирцях…   (Огірки)

Учитель.Отже, ми з вами будемо говорити сьогодні про овочі.

 

3.Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Овочі це продукти харчування, без яких не обходиться практично жоден прийом їжі, їх людина вживає як самостійну страву, так і в поєднанні з іншими продуктами в салатах, закусках, перших і других стравах, соках.

Тож давайте запишемо тему сьогоднішнього уроку:

«Овочі в харчуванні людини. Приготування овочевих салатів».

4.Вивчення нового матеріалу.

Розповідь учителя.

Зараз ми послухаємо  повідомлення дівчат, які заздалегідь підготувалися і знайшли цікаві факти про овочі.

(Виступи учнів)

Учень 1.Батьківщина картоплі – Чилі. Тут її вирощували ще на початку нашої ери. Чилійська картопля, на відміну від сучасних сортів, була мілкою й гіркою. Люди підмітили, що після розморожування бульби ставали солодшими. Тому їх розминали, відціджували воду. Потім варили й сушили.

У ХVІ ст.. навколо картоплі  ходило немало пліток. Погана слава настільки утвердилася в народі, що саджати картоплю відмовлялися навідріз. Це відбувалося в усії без виключення країнах. Одні уряди намагалися таке небажання зламати силою, інші – хитрістю й підкупом, а в Англіі за розведення картоплі обіцяли золоті медалі. Урешті це дало свій результат. Але ще й у 1800 році бульби були настільки рідкісні, що городяни дарували їх один одному на свята.

Підраховано, що половину необхідної для організму кількості вітаміну С ми одержуємо з картоплею. Недарма разом із розповсюдженням картоплі в Європі зникли епідемії цинги. Білок картоплі за складом близький до білків тваринного походження. Картопля допомагає виводити шлаки, регулює обмінні процеси.

Учень 2.Батьківщина капусти – береги Середземного моря. Здавна капусту любили древні греки, римляни, єгиптяни. Олександр Македонський вважав першою необхідністю перед боєм нагодувати своїх воїнів капустою. У цьому він бачив причину непереможності своєї армії.

Римський лікар Катон у своїх трактатах з ентузіазмом писав про лікувальні властивості капусти, і вважав, що дякуючи їй, римляни протягом століть  обходились без ліків. «Якщо в тобі тліє якась хвороба, капуста все вилікує. Вона вижене біль із голови, очей, повністю вилікує тебе. Якщо капуста не допомагає, то хворого потрібно вбити», - такий вердикт він виносив пацієнту.

Капуста зміцнює організм, дає йому стійкість проти багатьох захворювань, лікує безсоння та головні болі. Сучасні вчені пояснюють це тим, що вона містить майже весь набір вітамінів, необхідний для життя людини. Вітаміни в капусті розподілені нерівномірно у верхніх листах їх у два рази більше, ніж у внутрішніх, особливо багато їх у зелених за кольором листах.

Учень 3. В індійській казці сказано, що коли могутні боги вирішили розділити всі багатства Землі між людьми  різного кольору шкіри, то першими прийшли індіанці і вибрали собі найцінніше на їхню думку – яскраво-жовтий, ніби вилитий із чистого золота, кукурудзяний початок. Він давав їжу людині, тваринам і пташкам. З кукурудзою не страшний був і голод.

Помічено, що в країнах Європи та Азії, де кукурудза є традиційним і основним продуктом харчування – у вигляді каші, хліба та мамалиги в Молдавії, Румунії, на півдні України, в Італії, Абхазії, Грузії, - кількість захворювань, особливо серцево – судинних, у населення значно менша, ніж у сусідніх районах та областях, де її в їжу практично не вживають.

Учень 4.Морква – один із найдревніших коренеплодів, який людина вживає 4 тисячі років.

Моркву шанували і цінують в усьому світі. Тепер її вирощують навіть у Гренландії і на висоті 3500 метрів над рівнем моря в горах Афганістану. Вона буває білою, жовтою, рожевою, оранжевою, криваво – червоною, фіолетовою та чорно – фіолетовою. Виростає морква до одного метра завдовжки та до 30 см у діаметрі на вулканічному грунті в Японії.

Нічого не знаючи про вітаміни, знахарі Київської Русі призначали хворим олію з морквою. Лікувальною вважалася морква з медом, який зберігав усі її цілющі властивості. У Німеччині та Франції до новорічного столу й тепер подають медову моркву, бажаючи при цьому стільки краси, скільки її є в моркві, солодкого життя, такого як мед, ніжності стільки, скільки її в цій смачній страві. У моркві, крім великої кількості вітаміну А, є весь вітамінний алфавіт.

Розповідь учителя.

Залежно від того, яку частину рослинивикористовують у їжу, овочеві культури поділяють на групи. Зараз ми з вами складемо схему цього поділу.

Види овочевих культур

Цибульні

Плодові

Коренеплоди

Бульбоплоди

Листкові

( Цибуля, часник,  перець, огірок, кабачок, гарбуз, квасоля,  горох, ріпа, буряк, морква, редиска, картопля, топінамбур, капуста, кріп, зелень петрушки)

Овочі – основне джерело вітамінів ( від латин. vіta–життя), мінеральних солей, вуглеводів, рослинних білків, необхідних для нормальної життєдіяльності організму.

Відкрийте підручники на стор.188, таблиця 5.

Використовуючи таблицю«Вміст вітамінів», назвати овочі, найбільш багаті на вітамін С (аскорбінова кислота) – впливає на  обмін речовин, підвищує опірність людського організму інфекційним захворюванням (грип),

вітамін А (ретинол) – має особливе значення для дітей ( у період росту), сприяє правильному розвиткові кісткової системи, необхідний для нормального зору.

Салат – це холодна страва з одного або кількох видів овочів. Залежно від його рецептури додають і інші продукти: м'ясо, рибу, яйця, ягоди тощо. Салати заправляють олією, майонезом, різними заправками.

Прикрашають, зазвичай, продуктами, використовуючи певні способи фігурного нарізування.

Для приготування салатів овочі нарізують і подрібнюють за допомогою різних видів ножів, терток, шатківниць.

5.Практична робота.

Вчитель. Працювати ви будете в групах, на які  заздалегідь розподілилися. Сьогодні ми з вами приготуємо овочеві салати, прикрасивши їх фігурно нарізаними заготовками.

Для переходу до практичної частини необхідно прибрати робочі місця і приготуватися до кулінарних робіт.

Проведення фізкультхвилинки:

По планеті крокує людина, й бачить – у світі вона не єдина.

Зліва, справа й попереду люди, і позаду, ну, тобто, усюди.

Усміхнулася радо людина, через те, що вона не єдина,

Й стала впевнено знов крокувати…

Ну а нам час настав працювати!

Правила безпечної праці.

Користуючись ріжучими та колючими інструментами необхідно обов’язково дотримуватись правил безпечної праці.

(Правила поводження з ріжучими інструментами)

 

З правилами приготування салатів ознайомимося зі слайду презентації.

1.Усі продукти для салату повинні пройти первинну обробку, а деякі ще й теплову.

2.Салати із сирих овочів готують безпосередньо перед подаванням на стіл.

3. Салати заправляють безпосередньо перед подаванням на стіл.

4.Незаправлені салати повинні зберігатися в холодильнику не більше 12 годин, заправлені – 6 годин.

Вчитель. Ще раз нагадаю, що на результат роботи впливає як правильність приготування салату ( в цьому вам допоможуть інструкційні картки), так і вміння гарно його презентувати ( зверніть увагу на фото салатів на картках та на слайд презентації).

(Приготування салатів)

Учитель. Діти, а зараз час побачити як справилися із сьогоднішнім завданням наші групи.

Мотивація та виставлення оцінок в групах.

Рефлексія:

- Найцікавішим для мене на сьогоднішньому уроці було…

- Що нового пізнали на уроці?

- Як в житті ви зможете використати отримані сьогодні знання?

6. Підсумки уроку

Вчитель. Овочеві салати є цінними і незмінними продуктами харчування людини, бо забезпечують організм багатьма корисними речовинами. А ще запам’ятайте, що важливо не тільки правильно приготувати страву, але й прикрасити так, щоб її зовнішній вигляд збуджував апетит та дарував естетичну насолоду.

 

7 Домашнє завдання.

Знайти цікаві рецепти недорогих овочевих салатів.

 

"ДИВО-ПИСАНКА" (техніка "декупаж"). Майстер-клас

Друк

Анжела Миколаївна Бобко, вчитель обслуговуючої праці Білоцерківської гімназії №2

вища категорія, старший учитель

Запропоновано матеріал який допоможе у розвитку уяви, фантазії, творчих здібностей в учнів, у формуванні естетичних смаків, у збагаченні своїх пізнавальних інтересів, сприяє поглибленню знань та вмінь.

Використання матеріалу на уроках обслуговуючої праці для дівчат 7-9 класів за варіативним модулем «Технологія писанкарства» зробить його цікавим і спонукатиме учнів до творчого мислення.

Матеріал може бути використаний вчителями загальноосвітніх навчальних закладів у підготовці до уроків, керівниками гуртків

Вкладення:
Скачать этот файл (МК писанка.docx)Декупаж великодніх яєць (Майстер-клас) [ ] 318 Kb
Останнє оновлення на Середа, 15 квітня 2015, 14:15
 

Майстер-клас

Друк

Подарунок солдату. Ангел - охоронець. СтецулаН.П. вчитель трудового навчання, вчитель вищої категорії, старший вчитель ТЕРЕБОВЛЯНСЬКОГО НАВЧАЛЬНО - РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ Тернопільської обласної ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вкладення:
Скачать этот файл (IMG_1956.JPG)IMG_1956.JPG [ ] 3251 Kb
Скачать этот файл (P3190171.JPG)P3190171.JPG [ ] 1051 Kb
Скачать этот файл (P3190176.JPG)P3190176.JPG [ ] 2780 Kb
Скачать этот файл (конспект Ангел охоронець.docx)конспект Ангел охоронець.docx [ ] 18 Kb
Скачать этот файл (Технологічна послідовність виготовлення Ангела.docx)Технологічна послідовність виготовлення Ангела.docx [ ] 2518 Kb
Останнє оновлення на Четвер, 09 квітня 2015, 12:39
 

ПРОФТУРНИР - В мире профессий

Друк

В игровой форме расширяется представление детей о мире профессий, роли самоопределения в выборе будущей профессии, выявляется творческий потенциал участников, воспитывается умение командной работы, товарищества и взаимовыручки.

Соковиков Сергей Александрович

Вкладення:
Скачать этот файл (ПРОФТУРНИР - В мире профессий.docx)ПРОФТУРНИР [ ] 33 Kb
 

Технології 10 клас, конспекти уроків

Друк

В даній розробці представлено 2 уроки з технологій у 10 класі по темах: "Принципи дизайну: відповідність змісту, цілісність, єдність форми та змісту", "Засоби художнього конструювання. Основи колористики".

Автор розробок Карнаух Тетяна Василівна, учитель трудового навчання та технологій Кобеляцької загальносвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 ім. О.Гончара, Полтавська область

Вкладення:
Скачать этот файл (технології 10 кл.doc)Технології 10 клас, конспект уроків. [Поурочне планування двох уроків з технологій у 10 класі] 3377 Kb
 
Більше статтей...
  • ТВОРЧИЙ ПРОЕКТ «ПИСАНКА-ВИШИВАНКА»
  • Проект " Допоможемо зимуючим птахам"
  • Урок з трудового навчання 7 клас "Мережка – прозора лічильна техніка вишивання"
  • Розробка урока "Народні ремесла. Сучасна різьба."
  • «
  •  Початок 
  •  Попередня 
  •  1 
  •  2 
  •  3 
  •  4 
  •  5 
  •  6 
  •  7 
  •  8 
  •  9 
  •  10 
  •  Наступна 
  •  Кінець 
  • »


Сторінка 1 з 65


Новий сайт

Шановні користувачі та гості сайту .

Ми підготували для вас новий, яскравий і зручний сайт на якому ви зможете не тільки розповідати про свої розробки уроків і замовити сертифікати, але і з користю провести час зі своїми друзями та колегами в соціальній мережі , пограти в цікаві ігри та інш. Ми щойно запустили цей проект, встигніть пройти реєстрацію в числі перших і Ви зможете отримати унікальне і красиве посилання на свій профіль.



Контакти

Поштова адреса:

«Учительський журнал он-лайн»

ВГ «Основа», вул. Плеханівська, 66, оф. 5, м. Харків, 61001

Адміністратор порталу:

Тел. : (+3057) 731-96-33

e-mail:


© 2022 ТОВ «ВГ «Основа».

Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.

 

Редакція порталу «Учительський журнал он-лайн» може не поділяти точки зору автора та користувачів порталу, які висловлюються у формі коментарів до статей, повідомлень на форумі тощо.  Автори публікацій відповідають за достовірність фактів, цитат, власних назв і т.п. Матеріали публікуються в авторському варіанті, ілюстрації, пунктуація і лексика авторські. Претензії не приймаються. Матеріали не рецензуються.