ТЕМА: «Осінні дерева».
МЕТА: Показати учням будову дерева, розширити естетичний смак, художні здібності, фантазію, окомір;
Виховувати інтерес до мистецтва, до природи, прагнути передати на малюнку бачене чи уявне;
Актуалізувати знання про межу (земля-небо), розташування об’єктів у межах землі.
ОБЛАДНАННЯ: зразок роботи, педагогічний малюнок, картинки осіннього пейзажу.
ХІД УРОКУ:
- I. Організація початку уроку.
- 1. Привітання
ЛЮБІ ДРУЗІ, ПІДВЕДІТЬСЯ,
ДРУГ НА ДРУГА ПОДИВІТЬСЯ
І ГАРНЕНЬКО ПОСМІХНІТЬСЯ!
- 2. Перевірка готовності до уроку.
Перевірте чи все у вас готово до уроку і чи немає на парті нічого зайвого.
-
II. Підготовка до практичної роботи.
- 1. Бесіда вчителя про чудову пору року – осінь.
- Послухайте, вірш і скажете про що він.
На узліссі осінь фарби розливала.
Пензликом легенько листя малювала.
Вже руда ліщина, пожовтіли клени,
У красі осінній тільки дуб зелений.
Утішає ясен не сумуй за літом.
Глянь, усі дерева в золоті одіті.
- Про що розповідається у вірші?
- А яку картину ви собі уявляєте коли, слухали вірш?
- А щоб краще ви змогли уявити, і зрозуміти усю красу яку майстерно зробила осінь. Я принесла картину. (показую).
- Ой а вона чомусь чорно – біла. Немає жодного кольору.
- А давайте ми уявно її розфарбуємо. Тобто якщо ви були художниками якими би кольорами ви малювали ?
- Ось наша картина стала кольоровою - погляньте як гарно.
-
- 2. Бесіда про дерева та їх будову.
- Діти подивіться на дерева, що зображені на малюнку?
- В що «одягнуті» дерева?
- А яку будову має дерево?
- Якщо дерево має листя воно має крону? Звичайно ж, дерева, як і кожна рослина має коріння. Його не видно, бо воно в землі. В усіх деревах стовбур і гілки вгорі тонкіші і потовщуються внизу.
- А що ви можете сказити за напрямок гілок у деревах? Зверніть увагу вони всі тягнуться до гори.
- 3. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні ми намалюємо осінні дерева.
- 4. Показ зразка.
- До цієї теми можна намалювати ось таку роботу. (показ)
- Виконується вона в такій послідовності:
- Спочатку визначаємо лінію горизонту.
- Потім голубуватим кольором виконуємо заливку неба осіннього, зліва на право.
- Землю зафарбовуємо жовтими, зеленими, жовтогарячими, трішки коричневого, але з плавним переходом з одного кольору в інший.
- 5. Фіз-хвилинка.
Раз – підняти руки вгору,
Два нагнутися додолу.
Не згинайте діти ноги
Як торкаєтесь підлоги
Три, чотири – прямо встати
Будем знову починати.
- далі ми малюємо на малюнку дерева, які знаходяться до нас ближче – більше, які далі – менші.
- 6. Повторення послідовності малювання учителем.
- З чого будемо починати малювати?
- Що будемо робити потім?
- Що далі?
-
III. Практична робота.
- 1. Повторення правил поведінки та посадки при малюванні.
- Сіли рівно. Перед собою вертикально поклали аркуш паперу і починаємо малювати.
- 2. Індивідуальна робота.
-
IV. Підсумок уроку.
- 1. Аналіз дитячих робіт.
- 2. Виставка кращих робіт, та їх оцінення.
- 3. Прибирання робочих місць