Вчительський Журнал он-лайн

 

Інтегрований урок з математики і технологій 3 клас

Друк

Вчитель I категорії ССШ I-III ступенів № 10 м. Стаханова, Луганської області

Ніколаєва Оксана Анатоліївна Інтегрований урок з математики і технологій 3 клас

Тема: Чи все ми знаємо про гроші. Грошові розрахунки

Мета: ознайомити учнів з історією грошей; з грошовими одиницями
країн світу;
- повторити назви і позначення грошових одиниць нашої країни,
перетворення грошових одиниць, їх порівняння;
- формувати обчислювальні навички, навички само оцінювання
і самоконтролю;
- розширювати словниковий запас, вміти працювати з
тлумачним словником;
- розвивати художній смак, мускулатуру пальців, мислення;
здатність самостійно робити висновки;
- виховувати бережливість, господарські якості.

Тип уроку: інтегрований

Обладнання: схеми, таблиця грошових одиниць, технологічна карта,
папір, олівці, 1 розумник.

Хід уроку

  1. I. Мотивація навчальної діяльності.
    Наш девіз: Видумуй, пробуй, твори!
    Розум, фантазію прояви!

Активним і уважним бувай

І про кмітливість не забувай.

Ми будемо мандрувати по країні знань.

I станція «Відповідайко»

- Назвіть грошові одиниці України (гривні, копійки)

За 3 правильні відповіді учень отримує 1 розумник.
У Київській Русі грн. – це був срібний злиток вагою близько фунта.

1. Математичний диктант.
Таблиця.
Зошит                                Ручка                                Лінійка
15 коп.                               50 коп.                              10 коп.

-  Скільки коштує зошит і ручка? (65 коп.)
-  На скільки 2 зошита, коштують менше, ніж ручка ( на 20 коп.)
-  У скільки разів лінійка коштує менше, ніж ручка ( у 5 разів
менше)
-  Скільки потрібно заплатити за 8 лінійок? (80 коп.)

2. Бесіда.
- А для чого люди придумали гроші?
(Щоб мати товар, якого в них немає).
- А що таке гроші?

3. Розповідь – доповнення.
В давнину грошей не було. Люди обмінювали товар (зерно « худобу). Поступово виділялися найбільш ціннісні товари (хліб, сіль). Але деяким людям набридли такі незручності і вони переходять до грошей. Спочатку металевих, зроблених із заліза, олова, свинця, міді, срібла, золота.

4. Показ металевих стародавніх грошей.


II станція «Розумійко»


1 грн = 100 коп.

 

Перед тим, як піти до класного магазина нам треба тренуватися перетворювати гривні в копійки і навпаки.
5. Коментований запис учнем біля дошки.
5 грн. 45 коп., 6 грн. 4 коп., 6 грн. 40 коп., 420 коп., 815 коп.,
3 грн. 5 коп., 500 коп.


III станція «Думайко»


1) Дії з іменованими числами.
5 грн. – 20 коп. =                                 4 грн. – 30 коп. =

1 грн. 80 коп. + 20 коп. =                    8 грн. + 1 грн. 30 коп. =

6 грн. 20 коп. + 30 коп. =                    2 грн. – 10 коп. =
2) Самостійна робота; 2 учні біля дошки « перевірка зробленого.
Порівняй.

5 грн. 800 коп. = 8 грн.                               10 грн. 5 коп. > 5 грн. 10 коп.
3) - Коли виникли перші паперові гроші?
Розповідь учня.
Появу перших паперових грошей можна віднести до I тисячоліття до н.е. У цей час у Китаї з’явились гроші, виготовлені із шкіри білих оленів. У 13 ст. Марко Поло побачив у Китаї гроші, виготовлені з внутрішньої частини деревної пори (паперу). Виникнення паперових грошей пов’язане з іменем хана Хубілая – онука Чингісхана.
Фізхвилинка.
(Виконують танцювальні рухи під музику)


IV станція «Вибирайко»


Відкривається класний магазин «Олівець». Із групи учнів назначають продавця, касира, контролера і покупців. Продають учбове приладдя: зошити, гумки, папір, ручки, олівці. Покупці по черзі вибирають товар, підраховують його вартість, платять в касу, чек – перевіряють контролери. Продавець перевіряє вартість, віддає товар.

V станція «Знайко»

В житті трапляються випадки, коли треба швидко зорієнтуватися, не розгубитися. Ось декілька таких задач:

1) Мати дала сину 5 монет вартістю 2 коп. Чи можна замінити іншими монетами? (2*5=10 коп. - 5 коп. + 5 коп.)
2) У Василя 10 монет по 5 копійок. Чи вистачить йому грошей, щоб купити гумку вартістю 43 коп. (Так, залишиться 7 коп.)


VI станція «Розв’язуйко»


Робота над задачею у зошиті
У дівчинки було 80 коп., у хлопця 57 коп. Вони купили морозиво: дівчинка за 65 коп., а хлопчик за 45 коп. У кого з них залишилося більше грошей і на скільки?
I   Бесіда над умовою задачі.
II Бесіда над розв’язанням задачі.
- Чи можемо дати відповідь на запитання? (Ні)
- Чому?

- А можемо узнати скільки грошей залишилося у дівчинки?
Якою дією (віднімання)
- А потім узнаємо скільки грошей залишилося у хлопчика?
(Теж віднімання)
- Як узнати на скільки одне число більше другого і на
скільки? (Від більшого числа відняти менше число)

- Запис в зошитах.
(80-65) - (57-45) = 3 (коп.)

Діти! Як називається людина, яка збирає, колекціонує гроші.
Нумізмат - людина, яка збирає старовинні монети і медалі.
Гра «Відгадай». Я називаю країну, а ви назву грошової одиниці в цій країні.
Париж – франки                      Росія - рубль
США – долар                           Країни Европи – евро

VII станція « Вмійко»


Щоб було куди покласти гроші ми зробимо гаманець. Беремо аркуш паперу і складаємо по коротшій стороні. Вільні кінці з’єднуємо разом згинаємо 2 рази по 10 мм. Беремо за кут збоку загнутої смужки і загинаємо на зворотній бік. Пригладжуємо лінію згину. Гострий кут, який залишається, загинаємо і закладаємо під смужку, яка має ширину 10 мм.
Гаманець готовий. Тепер прикрасимо його візерунком.

Технологічна карта. Зразок малюнка на дошці

VIII станція «Перевіряйко»

Будемо перевіряти у кого більше «розумників»
3р. – «12», 2р. – «10», 1р. – «9»

Підсумок уроку.
Дякую вам, діти,
За ваші старання
І прийміть від мене

Гарні побажання
Ще більших успіхів у навчанні.
До побачення.

 

Література:

  1. Богданович М.В. Математика: Підручник для 3 класу загальноосвітніх навчальних закладів. – К.:Освіта, 2010
  2. Зелениця Ірина Чи все ми знаємо про гроші // Початкова школа. – 2005. - №7. – с.42.
  3. Савченко О.Я. Сучасний урок у початкових класах. – К: «Магістр – S», 1997. – 256с.
  4. Тлумачний словник української мови. /Укладачі Ковальова Т.В., Коврига Л.П./ - Харків: Синтекс,2005.-672с.

 

 

Останнє оновлення на Вівторок, 26 лютого 2013, 14:21  

-----------------------------------------

 

Корисні посилання

Електронні книги - Основа

Adobe Acrobat

Онлайн -перекладач

Онлайн-конвертер pdf файлів в doc

Расширения для Joomla

Як дізналися про наш сайт

Виберіть одну відповідь
 


Авторизація

Пошук

Увага Конкурс!

Інтернет-урок

Подати заявку на конкурс

"Інтернет-урок"

Контакти

Поштова адреса:

«Учительський журнал он-лайн»

ВГ «Основа», вул. Плеханівська, 66, оф. 5, м. Харків, 61001

Адміністратор порталу:

Тел. : (+3057) 731-96-33

e-mail:


© 2022 ТОВ «ВГ «Основа».

© 2014 Вчительський Журнал он-лайн. Всі права захищено.
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.

 

Редакція порталу «Учительський журнал он-лайн» може не поділяти точки зору автора та користувачів порталу, які висловлюються у формі коментарів до статей, повідомлень на форумі тощо.  Автори публікацій відповідають за достовірність фактів, цитат, власних назв і т.п. Матеріали публікуються в авторському варіанті, ілюстрації, пунктуація і лексика авторські. Претензії не приймаються. Матеріали не рецензуються.