Математика
Тема: Поняття про швидкість.
Задачі на знаходження швидкості руху.
Мета: пояснити правило знаходження швидкості руху заданими відстанню і часом руху. Вправляти у виконанні дій над іменованими числами, прищеплювати любов до математики.
Обладнання: тема уроку, позначки V,S,T; таблиці на рух, таблиця «Хто швидше !?» гра,таблиця з задачею, диск із слайдами на рух, фізкультхвилинка (диск), перекидні цифри, абаки, індивідуальні позначки VSt
Хід уроку
- I. Організаційний момент.
Слово вчителя.
- Пролунав дзвінок. Почався урок
Поверніться обличчям до гостей і посміхніться їм. Усмішка най коротший шлях до взаєморозуміння, симпатії, любові.
Сіли дівчатка – краса нашого класу, сіли хлопчики – мужність і сила нашого класу.
- II. Актуалізація ЗУН.
Слово вчителя.
- Перед тим як перейти до вивчення нової теми, ми з вами по вправляємося в усному рахунку. Перевіримо вашу математичну кмітливість.
- Усний рахунок.
Вчитель показує картки з прикладами, учні за допомогою перекидних цифр показують відповіді.
13*5; 17*4; 26*3; 48*2; 60/5; 72/3; 100/5…
- Повторення нумерації багатозначних чисел.
Вчитель називає числа, учні за допогою абаків (учні зробили на уроці трудового навчання) відтворюють почуте: 517004, 311253, 30560,40007, 400009,90090;
Найменше шестицифрове число, найбільше шестицифрове число.
- Гра «Хто швидше»
Учні, які будуть відповідати, діляться на 2 команди і вирішують приклади біля дошки, які записані на таблиці.
a) (850 – 210) /8 ; 60*7+280; 640+90-50; 810/9+80; 640-200/4; х-140=400;
Відповіді: 540,80,170,700,590,680
b) (470+160)/9; 80*6-70; 910-60-50; 720/8-80; 360+40*2; 400-х=140;
Відповіді: 70,260,410,440,800,10
Учні класу вирішують приклади по варіантах. З’єднують приклади стрілочкою з правильною відповіддю.
- Скласти задачу за короткою умовою (таблиця на дошці), вирішити.
Липового цвіту – 30кг
Кропиви – на 5кг500г менше ніж липового цвіту
Ромашки – у 2 рази більше ніж кропиви
Вирішує учень біля дошки з поясненням.
- «Мозковий штурм» (Методом «Каруселі»)
- Назви числа при додаванні
- Назви числа при відніманні
- Яке число при відніманні найбільше ?
- Як знайти від’ємник ?
- Як називається вираз на віднімання ?
- Що таке периметр ?
- Які закони додавання ти знаєш ?
- В чому полягає суть переставного закону додавання?
ІІІ. Фізкультхвилинка
ІV. Мотивація ЗУН
- Відгадати загадку
Долає шлях за певний час, то змагаючись з будь яким із нас, то вітер обганяючи, то хмарку здоганяючи.
Є вона із кожного із нас, і в машини, літака чи черв’яка,
у ракети, пароплава і в жука?
(Швидкість)
- Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні ми поговоримо про рух
- Як на вашу думку чи можуть рухатися неживі предмети (вітер, планета навколо сонця, вода, течія)
- З поняттям швидкості ми зустрічаємося часто: тролейбус рухався повільно,
літак рухався з надзвуковою швидкістю,
друга космічна швидкість,
швидкість променя світла.
- Перед вами таблиця швидкості різних об’єктів
Швидкість у км за годину
Людина – 5
Велосипедист – 15
Тракторист – 30
Вантажний автомобіль – 75
Легковий автомобіль – 120
Потяг – 90
Літак – 450
Ракета – 2500
Катер – 60
Слово вчителя.
- Швидкість вимірюють у різних одиницях.
Наприклад: 3м/с; 10м/хв.; 120км/год
- Щоб вирішити задачу на рух треба користуватися ще такими параметрами, як відстань і час.
2.Перегляд слайдів(пояснення вчителя)
№ 2,4,7,8,9,17,18
3.Первинне закріплення:
- Ми на уроці праці приготували картки. Покажи мені позначку V – швидкість t–час S–відстань
4.Гра «З’єднай картинку із значенням швидкості» (слайд №20)
5.Скласти задачу за слайдом №21
V.Закріплення вивченого
1. Вирішення задач на знаходження швидкості.
Замість знаків питання поставити відповіді (вирішення таблиці біля дошки)
VtS
Пішохід ? 3год 15км
Велосипедист ? 2год 28км
Автомобіль ? 4год 280км
VІ. Підсумок
Провести за слайдами №23,24